• مناظره سوم با موضوع «دغدغه‌های مردم» برگزار می‌شود
 • آسیب‌پذیری مازندران در سال‌های خشکسالی متاثر از نبود زیرساخت‌های مناسب/در جمع آوری آب‌های سطحی خوب عمل نکردیم
 • اساس تحول حق خواهی و عدالت خواهی ست/ مردم با تبعیض مخالفند
 • “نفوذی‌های” دیروز و امروز و آیا فردا؟/ مهارت بدلکاران و ضرورت هوشیاری مردم در انتخابات
 • دشمنان به دنبال جنگ روانی علیه امنیت و انتخابات ایران هستند
 • افتتاح ستاد انتخاباتی آیت‌الله رئیسی در پل‌سفید
 • ایرانیان! شوراها را دریابید
 • حادثه مرگبار در کارگاه سنگ‌شکن سوادکوه+تصاویر
 • نتایج آخرین نظرسنجی‌ها درباره انتخابات
 • راه جبران ناکارآمدی و ضعف‌های مدیریتی انتخاب درست است نه شرکت نکردن در انتخابات
 • انتخابات، امتحانی برای همه/ رعایت موازین دینی و اخلاقی به نفع همه است
 • انتخابات مسابقه برای خدمت است نه قدرت/شور و شعور انتخاباتی زمینه‌ساز خلق حماسه‌ای به یادماندنی
 • افزایش قدرت جمهوری اسلامی ایران با حضور حداکثری در انتخابات
 • کسی از کشاورز حمایت نمی‌کند/ قیمت زیر ۳۰ هزار تومان، اجحاف به شالیکاران است
 • قانون ملاک شورای نگهبان برای احراز صلاحیت افراد است/ عملکرد ضعیف ۸ ساله و مظلوم‌نمایی و تاثیرگذاری در انتخابات
 • اگر نامزدها مردم را قانع کنند قادر به حل مشکلات اقتصادی هستند مشارکت بالا می‌رود
 • ویلچرهای دست‌نیافتنی!/ معلولان قدرت خرید ندارند
 • دستگیری یک سوداگر مرگ و کشف ۸۰کیلوگرم مواد مخدر در سوادکوه
 • آزادسازی خرمشهر ره‌آورد تفکر مقاومت/سوم خرداد، تاریخی که فراموش نمی‌شود
 • وقتی تقوای سیاسی غایب انتخابات باشد/ چرا برخی از انقلاب به خیمه ضدانقلاب می‌پیوندند؟
 • دوران «بزن در رو» و آوارگی فلسطینیان سپری شده است
 • درماندگی رژیم جنایتکار در مقابل مقاومت اسلامی و پذیرش آتش‌بس/حضور حداکثری مردم در انتخابات و افزایش اقتدار ملی
 • این آزمون ملت فلسطین را سرافراز کرد/ رژیم صهیونیستی ناچار شد شکست را بپذیرد
 • عکس‌های کمتر دیده شده از شهیدمدافع حرم سیدروح‌الله عمادی
 • تصاویر منتشر نشده از شهید مدافع حرم مجتبی برسنجی
 • استخاره‌ای که آیه شهادت نصیب سید‌ روح‌الله شد/شهدای مدافع حرم مردان بزرگ تاریخ
 • ارادت ویژه شهید برسنجی به اهل بیت(ع) تا برپایی حسینیه سیار
 • خانطومان تکه‌ای از مازندران/ ایستادگی مثال‌زدنی شیرمردان لشکر ۲۵ کربلا در نبرد با تکفیری‌ها
 • فلسطین مسئله اصلی دنیای اسلام است
 • ۴۹ نفر مجوز حضور در انتخابات شوراهای سوادکوه را کسب کردند+لیست نهایی
 • ۳۱ فروردین ۱۴۰۰؛ ساعت ۳:۲۲
  کد خبر: 6457
  بازدید: 0 views
  اصلاح طلبان در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ رنگ عوض کردند
  انگار نه انگار که اصلاح طلبان شریک جرم مسئولان ناکارآمدی و بانیان اصلی مشکلات کشور هستند. با این حال، آنها در شرایط انتخاباتی به راحتی رنگ عوض می کنند تا در افکار عمومی، ناکارآمدی های دولت روحانی در زمینه معیشت مردم، بیکاری و... به پای اصلاح طلبان نوشته نشود!

  به گزارش پیام سوادکوه، اصلاح طلبان که طی ۸ سال گذشته بر صدر تا ذیل پست های مدیریتی دولت های تدبیر و امید، تکیه زده اند و بانیان اصلی مشکلات کشور هستند، این روزها در آستانه انتخابات ۱۴۰۰ برای فرار از پاسخگویی، فاصله گذاری با دولت را کلید زده و در عین حال بر ادامه سیاست های غلط پیشین اصرار می ورزند!
  مدعیان اصلاحات که از سال ۹۲ تاکنون به حمایت و هواداری از روحانی مشغولند و طی ۸ سال گذشته تقریبا بر صدر تا ذیل پست های مدیریتی دولت های تدبیر و امید، تکیه زده اند، مدتی است برای فرار از پاسخگویی، فاصله گذاری با دولت را کلید زده اند.

  اصلاح طلبان که این روزها سودای ریاست جمهوری آینده را نیز درسر دارند از یک سو سرسختانه وضع موجود را نقد می کنند و در همان حال سیاست های دولت را که عامل چنین وضعی است تایید کرده و می گویند همان راه دولت تدبیر و امید را دنبال می کنند. راهی که گشایش را صرفا در مذاکره و امتیازدهی به دشمن دانسته و دنبال چوبی جادویی برای حل مشکلات است.

  بانیان وضع موجود چه کسانی هستند؟
  بسیار روشن است که مشکلات امروز کشور به ویژه مشکلات اقتصادی و تورم های کمرشکن و چند صد در صدی در بخش های مسکن و خودرو و سکه و. .. محصول ناکارآمدی و عملکرد بد دولت اعتدال با مشارکت اصلاح طلبان است.
  دولتی که با حمایت و مشارکت تمام قد جریان اصلاحات روی کار آمد.

  آنها در حالی امروز سعی می کنند حساب خود را از کارنامه غیرقابل دفاع دولت جدا کنند که این سیاست نه تنها حقیقی نیست بلکه امکان عملی نیز ندارد چرا که اعترافات زیادی از خود اصلاح طلبان در این زمینه موجود است. اخیرا جواد امام، فعال اصلاح طلب گفته بود که خاتمی (رئیس دولت اصلاحات)، دولت روحانی را با اکثریت آرا روی کار آورد.

  یدالله طاهرنژاد، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در این زمینه می گوید: مسئولیت صدر تا ذیل دولت روحانی با اصلاح طلبان است. اصلاح طلبان تحت هیچ شرایطی نمی توانند خود را از مسئولیت عملکرد دولت آقای روحانی جدا کنند.

  صادق خرازی نیز در این خصوص می گوید: هر قدر آقای واعظی قسم بخورد که اصلاح طلبان، آقای هاشمی و آقای خاتمی هیچ نقشی در پیروزی آقای روحانی نداشتند و خود اصلاح طلبان هم این را بگویند، اما افکار عمومی و جوانان و مردمی که با اعتماد به اصلاح طلبان به آقای روحانی رای دادند، این را نمی پذیرند.

  هرچند بحران صف های مرغ و همچنین گران یا کمیاب شدن گوشت و روغن و… که مردم ایران از یکی دو ماه قبل تاکنون با آن دست وپنجه نرم می کنند خود به تنهایی گواهی بر این ادعاست اما یادآوری بسیاری معضلاتی که برآمده از دولت اصلاح طلبان است خالی از لطف نیست.

  نابسامانی های بازار ارز و بورس و فساد و رانت در صندوق ذخیره ارزی، بانک سرمایه، ایران خودرو، واگذاری دشت مغان، هفت تپه، ماشین سازی تبریز و… فساد در لایه های مدیریتی به ویژه فساد نزدیکان اعضای کابینه دولت (برادر رئیس جمهور، برادر معاون اول رئیس جمهور، دختر وزیر اسبق صمت، داماد وزیر کار، پسر آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی و…) تا مسائلی مانند ارز ۴۲۰۰ تومانی، حقوق های نجومی و تخلفات حوزه بانکی و بیمه ای کشور و… ماحصل عملکرد دولتی است که مدعیان اصلاحات طی این سال ها سنگ آنها را به سینه می زدند.

  چند ماه پیش بود که روزنامه مدعی اصلاحات و طرفدار دولت تدبیر و امید در گزارشی نوشت: با سیاست ارز ترجیحی از سال ۱۳۹۷ برای واردات کالاهای اساسی حدود ۳۸۹ هزار میلیارد تومان رانت توزیع شده است که به سبب غیراقتصادی بودن طرح به نتیجه نرسیده است، این عدد حدود ۸ برابر اعتبارات عمرانی سال ۱۳۹۷ بوده است و ۱۹۴ برابر طرح اجرایی شده ملی خط راه آهن خواف هرات! به گفته کارشناسان و تحلیلگران اقتصادی به دلیل نبود همین نظارت ها بر عملکرد دستگاه های اجرایی است که طی ۷ سال گذشته، قیمت ارز ۹ برابر، قیمت خودرو ۸ برابر، قیمت مسکن ۶ برابر و نقدینگی سرگردان ۶ برابر شده است.

  موسوی لاری، فعال سیاسی اصلاح طلب و وزیر کشور دولت اصلاحات در گفت وگویی که چند روز پیش منتشر شد، اعتراف کرد که دولت روحانی در «اذهان عمومی»، «نامطلوب ترین دولت پس از انقلاب است.»

  محمدعلی وکیلی، نماینده اصلاح طلب مجلس دهم هم دیروز در مطلبی نوشت: «دولت حسن روحانی آبرویی برای اصلاح طلبان نگذاشته است.»
  وی با بیان اینکه «هیچ چیز واضح تر از این نیست که هزینه حسن روحانی از کیسه اصلاح طلبان پرداخته شد.» نوشت: «تعارف نداریم، به جز یک دو پروژه بزرگ، مانند برجام، بقیه دولت انگار در تعطیلی مطلق بوده اند.»

  وکیلی با بیان اینکه «هیچ دولتی مانند این دولت این هنر را نداشت که ۲۵ میلیون رای را در عرض چند ماه برساند به دو سه میلیون!» افزود: «ما خسارت این دولت را به مردم بدهکاریم!»

  اصلاحات و انتقاد از وضع موجود در آستانه انتخابات ۱۴۰۰
  بر اساس همین واقعیت است که اصلاح طلبان مدتی است برای فرار از پاسخگویی، ژست انتقادی گرفته و سعی می کنند بین خود و دولت مستقر، دیوار بکشند!

  سید حسن خمینی که مدعیان اصلاحات درپی سواستفاده انتخاباتی از وی بودند، پنج شنبه گذشته در دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به انتقاد از وضعیت کنونی پرداخت و گفت: در مملکتی که وضع مرغ آن این گونه است و نمی تواند مشکل را جمع کند، ادامه وضع فعلی هر چقدر هم با مدیریت همراه باشد، به معنای توزیع فقر است.

  وی با بیان اینکه «امروز وضع معیشت مردم در دوره بسیار سختی است» گفت: در چنین شرایطی طبقه متوسط ما مدام ضعیف تر می شود و در این شرایط هر شعار پوپولیستی می تواند موج ایجاد کند و این امر برای کشور بسیار خطرناک است.

  یا پروانه سلحشوری، فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده جنجالی مجلس دهم که دیروز در شبکه اجتماعی کلاب هاوس به انتقاد از روحانی پرداخت و گفت: «آقای روحانی ما نمی توانیم بگوییم که دستتان بسته است. به نظر می رسد باندهایی با حضور وزرای بعضا ناکارآمد، وضعیت را خراب کردند. تغییرات زیادی در وزرا داشتیم که در اختیار روحانی است و اختیار داشت. اگر ادبیات احمدی نژاد لمپنیسم بود، ادبیات آقای روحانی هم نمک به زخم مردم زد.»

  انگار نه انگار که اصلاح طلبان شریک جرم مسئولان ناکارآمدی و بانیان اصلی مشکلات کشور هستند. بااین حال، آنها در شرایط انتخاباتی به راحتی رنگ عوض می کنند تا در افکار عمومی، ناکارآمدی های دولت روحانی در زمینه معیشت مردم، بیکاری و… به پای اصلاح طلبان نوشته نشود!

  به همین خاطر است که ضمن انتقاد از دولت سعی می کنند مشکلات کشور را به مسائلی مانند تحریم ها، ساختارها، نظارت استصوابی، FATF، کرونا، بلایای طبیعی (سیل و زلزله و هجوم ملخ ها و…) و حتی بدشانسی دولت! هم ربط بدهند.

  شایان ذکر است که محسن رهامی، یکی از فعالان اصلاح طلب چندی پیش با بیان اینکه «نتوانستیم وعده ها را محقق کنیم» و «از مردم عذرخواهی می کنیم» گفته بود: «تمام مشکلات مربوط به دولت و اصلاح طلبان نیست. اگر شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت لوایح FATF را می پذیرفت، سیاست خارجی هماهنگ با دولت بود، بر موشک ها مرگ بر اسرائیل نوشته نمی شد و به سفارت عربستان حمله نمی شد، شدت مشکلات تا این حد نمی شد.»
  چرا می گوییم اصلاح طلبان، ادامه دهندگان وضع موجود هستند؟

  نکته قابل تامل دیگر این است که بانیان وضع موجود، در عین اینکه ماسک منتقد بر چهره پوشانده اند، برای حضور تمام قدر در انتخابات ۱۴۰۰، تمام ظرفیت های نرم افزاری و تشکیلاتی خود را به میدان آورده اند و هر روز برای به دست گرفتن قدرت، یا در حال چانه زنی با حاکمیت اند و یا در حال گمانه زنی و شایعه سازی برای افکار عمومی!

  این همه در حالی است که «انتقاد» آنها ژست است چه آنکه داعیه داران اصلاح امور، نه به انتقاد از برنامه های اقتصادی و یا سیاست خارجی دولت می پردازند و نه برای آینده راهکار و برنامه ای ارائه می کنند!

  کاندیداهای اصلاح طلبان برای ۱۴۰۰؛ جهانگیری، ظریف، آخوندی و…
  جالب آنکه مدعیان اصلاحات این روزها، گزینه هایی چون اسحاق جهانگیری (معاون اول رئیس جمهور و خالق ارز ۴۲۰۰ تومانی) و ظریف (وزیر امور خارجه دولت) را به عنوان گزینه های خود در انتخابات آینده مطرح می کنند.

  علاوه بر اینکه برخی از آنها هم دور عناصری چون عباس آخوندی (وزیر پیشین راه و شهرسازی) حلقه زده اند؛ کسی که مسکن مهر را طرح «مزخرف» و «گندیده» عنوان کرده و گفته بود «این افتخار دولت است که حتی یک واحد مسکونی را نساخت»! جالب آنکه وی اخیرا گفته بود «اگر دولت روحانی نبود قحطی می شد!»

  بسیار روشن است که اصلاح طلبان همچنان دل به کدخدا بسته اند و در مواضع و اظهاراتشان نگاهشان معطوف به سیاست خارجی غربگرایانه و دیپلماسی التماسی است؛ آنها این روزها نه از حقوق های نجومی و فسادهای گسترده در واگذاری ها و… انتقاد می کنند و نه مسئولیت وضع موجود را می پذیرند.

  برای نمونه مسعود پزشکیان، فعال سیاسی اصلاح طلب و یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، دیروز در گفت وگویی با دفاع از سیاست های دولت روحانی گفت: اگر به سال ۹۲ برگردیم و همان چهره ها به عنوان کاندیدا بودند، بازهم به آقای روحانی رای می دادم. کلیت قضیه این است که هر کس در این ساختار بیاید و با این روش عمل کند، خروجی بهتر از آقای روحانی نخواهد داشت.

  این هم از عجایب و غرایب سیاست ورزی در ایران است که عاملان و بانیان اغلب مشکلات امروز کشور، خود به منتقدان وضع موجود تبدیل شده و در عین حال همان راهکارهای فشل و بن بست پیشین را به جامعه ارائه می دهند.

  در چنین شرایطی باید منتظر ماند و دید آیا جامعه جرات و جسارت تغییر و عبور از راهکارهای امتحان پس داده و بی نتیجه پیشین و خروج از بن بست را دارد یا همچنان می خواهد مرعوب خیمه شب بازی شیادانی شود که سال ها پیش آنان را از دلار ۵ هزار تومانی، پراید ۴۰ میلیونی و دیوارکشی در خیابان ها ترساندند.  مرجع : بلاغ

  بر چسب ها:
  

  نظر شما:

  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
  5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
  نام *
  ایمیل *