• تغییر کاربری اراضی پاشنه آشیل فرسایش خاک در مازندران/ پای غیربومیان در میان است!
 • برگزاری پنجمین جشنواره شعر نوج در سوادکوه شمالی
 • دانشجو مظهر بصیرت، غیرت و بیگانه‌ستیزی است/ جهش از ۶ هزار شرکت دانش‌بنیان به ۲۰ هزار در انتظار دانشجویان انقلابی
 • انتظار خرید آثار و حمایت برای افزایش انگیزه شاعران
 • داوطلبان بازوان‌ پر توان خانواده بزرگ‌ هلال‌احمر/ طرح کاروان سلامت در سوادکوه اجرا شد
 • برگزاری ششمین جشنواره قرآنی در سوادکوه
 • سایه کرونا بر ماهیت شیشه‌ای گردشگری مازندران/ رنگ رکود اقتصادی آبی می‌شود؟
 • مردم را درتصمیمات اقتصادی غافلگیر نمی‌کنیم/ دنبال رفع تحریمها هستیم
 • شایستگی، تعهد و تخصص ملاک انتخاب مدیران/ اگر کسی توان کار را ندارد، کنار بکشد
 • چالش پایداری در مدیریت منابع آب/سد فینیسک؛ منابع آبی کشور را تهدید می‌کند
 • خلأ مرجع قیمت‌گذاری برنج؛ دستاویزی برای جولان واسطه‌ها/بازار، تنظیم نیست!
 • امدادرسانی هلال احمر سوادکوه به ۶۳۸ نفر در ۸ ماه نخست امسال
 • آقای استاندار! انتظار از شما، رفتار انقلابی است/ در انتصابات، “صلح اول به از جنگ آخر” را لحاظ کنید
 • رونمایی و اکران تله فیلم «پای پرواز من» در مازندران
 • ممنوعیت مازوت‌سوزی؛ مطالبه‌ای روی زمین مانده!/گوگردزدایی؛ حداقل انتظار مردم و رسانه‌ها از مدیران نیروگاه نکا
 • تصاویر/ دومین یادواره «۲۳ شهید رسانه استان مازندران»
 • اصحاب رسانه امروز در خط مقدم نبرد با دشمن هستند
 • تجلیل از فعالان حوزه کتاب سوادکوه
 • اجرای هزار برنامه هفته بسیج در سوادکوه
 • بحران آب، سونامی رعدآسا/دولت و ملت تا دیرنشده چاره‌اندیشی کنند
 • افتتاح پایگاه مقاومت بسیج کارگری شرکت پیشرو معادن ذوب آهن سوادکوه
 • تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی با ۳ کالای اساسی چه کرد/وقتی جهانگیری «سوپرمن» شد!
 • امیدواری به فراهم شدن زیرساخت تولید و اشتغال در سوادکوه
 • فرق بین حرف با عمل و پرگویی با بی‌ادعایی!/ افق تابناک در انتظار ملت مقاوم ایران
 • ثبت‌نام ۳۰ هزار متقاضی طرح مسکن ملی در مازندران
 • قهرمانی مقتدرانه مازندران در مسابقات شنا آب‌های آزاد کشور
 • خانواده، نقطه آغازین ایجاد عشق به کتابخوانی/علت عمده کتاب گریزی در جامعه چیست؟
 • آقای استاندار! منتظر اقدام انقلابی تان در بهبود وضعیت استان هستیم
 • مازندران با وجود ظرفیت‌های فراوان نباید بیکار داشته باشد
 • تصاویر/ پایان ۳۶ سال گمنامی آلاله خوشنام مازندرانی
 • ۱۲ بهمن ۱۳۹۸؛ ساعت ۴:۱۶
  کد خبر: 543
  بازدید: 0 views
  آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد
  فرود همای پیروزی بر باند قلب ایرانیان/ بازگشت امام، پیروزی انقلاب را قطعی ساخت
  دریای مردم خسته از جور نظام شاهنشاهی، طوفانی از انقلاب را با رهبری زعیمی سازش‌ناپذیر و سترگ بوجود آورده بودند که هیچ قدرت حامی شاه حتی امریکا نیز نتوانست در مقابل حضور امام خمینی(ره) میان پیروانش از بنیان‌کنی این زلزله تحمل و ایستادگی کند و با فروریختن نظام 2500 ساله سلطنت، این طوفان در ساحل پیروزی انقلاب اسلامی به آرامش رسید.

  به گزارش پیام سوادکوه، در میان دژ امنیتی حکومت نظامیان در ایران، تصور غرب بر این بود که اگر حمام خونی بمانند آنچه در ۱۵ خردادماه ۱۳۴۲ راه بیاندازد، با ایجاد رعب و وحشت خواهد توانست انقلاب را کنترل و نهایت خروش مردم را مهار کند. ۱۷ شهریور و قتل عام تظاهرکنندگان، که با اجازه مستقم کارتر، رئیس جمهور وقت امریکا انجام پذیرفته بود، اثر معکوس داشت و مردم متدین و انقلابی ایران را در اطاعت از فرمان رهبر و مرجع دینی خود مصمم‌تر ساخت.

  دستگاه مخوف ساواک، مقهور شجاعت یک مرجع دینی
  علی‌رغم فضای خوف و تروری را که در ایران عوامل امنیتی شاه ایجاد کرده بودند، با پیام‌ها و سخنرانی‌های امام خمینی(ره)، مردم حضور گسترده‌تری در صحنه انقلاب پیدا کردند و موج انقلاب در سراسر کشور عنان کنترل را از دست نظام پهلوی و عوامل پرشمارش خارج ساخت و ایران یکپارچه اعتراض شد و انقلاب؛ بگونه‌ای که شاه با ملاحظه خیل عظیم جمعیت از طریق بالگرد پی برد که دیگر نمی‌توان این آتشفشان را خاموش کرد و با تصمیم امریکایی‌ها کشور را ترک نمود تا همچون سال ۱۳۳۲،   با بازگشت شرائط قبلی، به ایران بازگردد و به افزودن برگ‌های ننگین دیگر بر کارنامه وابستگی خود به بیگانگان بیافزاید.

  انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و سراسر جهان دانست؛ که نقطه آغاز آن از ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ با بازگشت امام خمینی(ره) به میهن اسلامی است. در نیم قرن گذشته هیچ حادثه‌ای به اندازه این انقلاب نتوانسته است به حیثیت بین‌المللی آمریکای ظالم و مستکبر ضربه وارد کند.

  سرانجام پرواز پیروزی، نوید پیروزی قطعی را داد
  ساعت ۵:۳۰ بامداد ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، هواپیمای جمبوجت ۷۴۷ ایر فرانس، در حالی‌که حدود پنج هزار پلیس ، ژاندارم و نیروهای ویژه، فرودگاه شارل دوگل و راه های منتهی به فرودگاه را زیر نظر داشتند به پرواز در آمد.

  امام خمینی پس از سال ها دوری و تبعید به کشور بازگشت. ایران اسلامی شاهد بزرگترین و تاریخی ترین استقبال بود. حضور میلیونی مردم که صف مستقبلین را از فرودگاه تهران تا بهشت زهرا امتداد داده بود، حاکی از عشق و علاقه بی نظیر آنها به رهبر خویش بود. مردم به شوق ورود امام، خیابان‌ها را آب و جارو کرده بودند، مسیر حرکت امام تا کیلومترها با گل‌های رنگارنگ تزیین شده بود.

  با ورود حضرت امام به سالن فرودگاه، فریاد «الله اکبر» سالن فرودگاه را به لرزه در آورد. گروه سرود دانش آموزی، با خواندن سرود «خمینی ای امام»، شوق ورود امام را با اشک‌های مشتاقان درآمیختند.

  استقبال تاریخی که دوست و دشمن را ترساند
  آیت الله طالقانی و آیت الله بهشتی با دیدن استقبال بیش از حد انتظار، به امام پیشنهاد لغو برنامه بهشت زهرا را دادند، امام با آرامی پرسیدند:«ماشین کجاست؟ من قول داده ام که به بهشت زهرا بروم و می‌روم».

  ماشین بلیزر ازچند روزقبل آماده شده بود. بین صندلی راننده و صندلی عقب یک شیشه ضد گلوله گذاشته بودند.امام پس از اطلاع از این امر، روی صندلی جلو ماشین نشستند.

  کمیته استقبال، به جزماشین، تعدادی موتورسوارمسلح را نیز برای حفاظت از جان امام آماده کرده بود. مسئول این گروه را بعدها «مسیح کردستان» لقب دادند، شهید محمد بروجردی فرمانده شجاع سپاه کردستان . بروجردی و بقیه گروه در بین ازدحام جمعیت جا ماندند و نتوانستند با ماشین بروند. فقط محمدرضا طالقانی که روی بلیزر نشسته بود ، توانست با ماشین همراهی کند.

  روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷، پرشکوه ترين استقبال تاريخي رقم خورد، صدها خبرنگار و عکاس و فيلمبردار به ثبت اين رويداد تاريخي پرداختند. جمعيت استقبال کننده در طول ۳۳ کيلومتر از فرودگاه امام تا بهشت زهرا که مقصد بعدي امام بود. بين ۴ تا ۸ ميليون نفر تخمين زده مي‌شد. امام از فرودگاه مستقيماً به بهشت زهرا رفتند و ضمن اداي احترام به شهداي انقلاب اسلامي، سخنراني تاريخي خود را در آنجا ايراد کردند.

  در اين سخنراني امام نخست وزیری شاپور بختیار را غیر قانونی اعلام کرده و فرمودند: «من به پشتيباني اين ملت دولت تعيين مي‌کنم.»‌ بدين ترتيب از ورود امام ده روز تاريخي که بعدها دهه فجر انقلاب اسلامی نام گرفت، سپري شد تا طومار رژيم پهلوي و ۲۵۰۰ سال استبداد شاهنشاهي براي هميشه در هم تنيده شود.

   پیروزی با آمدن حق محقق شد
  پس از ورود امام(ره) به کشور، همه اقوام به خیابان ها آمدند و در شب ۲۲ بهمن ۵۷ عده زیادی از عشایر بختیاری و عرب کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها را فتح کردند و باعث شد اسلحه و مهمات به دست مردم بیفتد و از آنجا که دولتی وجود نداشت و مجلس نیز تعطیل شده بود و نمایندگان مجلس نیز استعفا داده بودند، رژیم شاهنشاهی به سرعت سقوط کرد.

  یک روز قبل از ۲۲ بهمن نیروی هوایی و نیروی زمینی ارتش با تمام امکاناتشان به مردم پیوستند که این امر کمک شایانی در جهت فلج کردن رژیم پهلوی بود.  شب قبل از ۲۲ بهمن علی رغم حکومت نظامی، امام(ره) به مردم امر کرد که ماندن آنها در خانه حرام و بیرون آمدنشان واجب است.

  روز ۲۲ بهمن، مردم با حضور حماسی خود در خیابان ها به رهبری امام(ره) تیرخلاصی بر پیکره رژیم پهلوی وارد آوردند و انقلاب به پیروزی رسید.  مجموع این اتفاقات درس بزرگی به مردم ایران داد و این درس «إن تنصروا الله ينصركم و يثبت اقدامكم» است.

  فرصت ایام‌الله را مغتنم بشماریم
  دهه فجر برای تبیین خارق‌العاده‌ترین انقلاب سده‌های اخیر، فرصتی است تا بوسیله وفاداران به آرمان شهداء، اهداف و ایده‌های خود را به نسل‌های بعد بشناساند تا جریان سیال انقلاب بتواند در هر زمان و مکان، به تعقیب و تلاش آرمان‌های خود مبادرت ورزد و امسال نیز در آستانه انتخابات و در برابر انواع توطئه‌های امریکای صهیونیست‌زده، مصمم است تا بار دیگر با خلق حماسه بی‌نظیر، عزم خود برای ادامه راه شهداء بویژه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یاران ولایی‌اش را به اثبات برسانند.  مرجع : بلاغ

  بر چسب ها:
  

  نظر شما:

  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
  5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
  نام *
  ایمیل *