• تجلیل از فعالان حوزه کتاب سوادکوه
 • اجرای هزار برنامه هفته بسیج در سوادکوه
 • بحران آب، سونامی رعدآسا/دولت و ملت تا دیرنشده چاره‌اندیشی کنند
 • افتتاح پایگاه مقاومت بسیج کارگری شرکت پیشرو معادن ذوب آهن سوادکوه
 • تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی با ۳ کالای اساسی چه کرد/وقتی جهانگیری «سوپرمن» شد!
 • امیدواری به فراهم شدن زیرساخت تولید و اشتغال در سوادکوه
 • فرق بین حرف با عمل و پرگویی با بی‌ادعایی!/ افق تابناک در انتظار ملت مقاوم ایران
 • ثبت‌نام ۳۰ هزار متقاضی طرح مسکن ملی در مازندران
 • قهرمانی مقتدرانه مازندران در مسابقات شنا آب‌های آزاد کشور
 • خانواده، نقطه آغازین ایجاد عشق به کتابخوانی/علت عمده کتاب گریزی در جامعه چیست؟
 • آقای استاندار! منتظر اقدام انقلابی تان در بهبود وضعیت استان هستیم
 • مازندران با وجود ظرفیت‌های فراوان نباید بیکار داشته باشد
 • تصاویر/ پایان ۳۶ سال گمنامی آلاله خوشنام مازندرانی
 • تصاویر/ طبیعت پاییزی سوادکوه
 • شناسایی پیکر شهید سوادکوهی پس از ۳۶ سال
 • دومین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه سوادکوه
 • استقبال مردم مازندران در رزمایش کمک مومنانه بی‌نظیر بود
 • خبرنگاران فعالان نرم‌افزاری امنیت پایدار
 • تریبون نماز جمعه محلی برای بیان مشکلات مردم است
 • آه و ناله مردم از گرانی‌ها و ادامه بی‌تدبیری‌ها/نظارتی که در کف بازار نیست!
 • نقش غدیر در عصرغیبت
 • خبرنگار، قلم‌‌نگار امین و حفیظ
 • ما را که تو منظوری، خاطر نرود جایی…/نوش‌دارویی به نام خبرنگار!
 • فاجعه‌ای به نام «لایکی»/ عریان‌نمایی کودکان ایرانی در سایه بی‌توجهی وزارت ارتباطات
 • دفاع مستدل و متقن امام هادی(ع) از ولایت امیرالمومنین علی(ع)
 • فعالان دینی و مذهبی در صف نخست رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی
 • حقوق بشر اسلامی شاه‌کلید صلح جهانی/آمریکا، مدعی‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان
 • حمایت از نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر در شرایط سخت کرونایی
 • مردم با راه‌اندازی پویش «نذر کمک‌مومنانه» در محرم به هموطنان کمک کنند
 • غدیرستیزان، دنیاپرستان جاهل و اغواء شده
 • ۱۹ تیر ۱۳۹۹؛ ساعت ۹:۱۴
  کد خبر: 2388
  بازدید: 0 views
  در جلسه بررسی وضعیت کرونای سوادکوه عنوان شد
  موج‌ دوم کرونا خطر‌ناک‌تر از مرحله نخست/مردم از تجمع‌ها خودداری کنند
  فاصله بین موج‌ها و بازگشت به موج کرونایی باعث بی‌تفاوتی می‌شود و حضور در جمع خانواده با حضور در اجتماعات متفاوت است و چهره کرونا هم تغییر می‌کند و با دشمنی روبرو هستیم که ابعاد مختلف آن را نمی‌شناسیم.

  به گزارش پیام سوادکوه، مهدی یزدانی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در جلسه بررسی رسانه‌ای آخرین وضعیت کرونای شهرستان که با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان سوادکوه، رئیس بیمارستان شهدای زیراب وفعالان رسانه‌های رسمی و مجازی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه برگزار شد، اظهار کرد: از اطلاع‌رسانی فعالان رسانه‌های رسمی و مجازی در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی برای مقابله با کرونا به برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایام کرونا تقدیر می‌کنم.
  وی خاطرنشان کرد:اطلاع‌رسانی محیطی، آگاهی بخشی مقابله با کرونا در فضای مجازی، توزیع بروشور‌های مقابله با کرونا، پوشش خبری فعالیت‌های مرتبط با مقابله با کرونا و مشارکت هنرمندان و خبرنگاران در کمک‌های مومنانه را بخشی از فعالیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای این شهرستان است.
  *ورود موج دوم کرونا و لزوم آموزش برای زندگی در کنار کرونا
  در ادامه این نشست بهرام عادلانی ضمن تبریک روز قلم به تغییرات مختلف بیماری کرونا از ابتدا تاکنون اشاره و اظهار کرد: هم اکنون علائم گوارشی هم بر شاخص‌های بیماری کرونا افزوده شد و برخی از کشور‌ها با رعایت مقرارت بهداشتی و پرهیز از تجمعات به شرایط عادی بازگشتند ولی در کشور ما شاهد سخت‌گیری‌های اولیه و سپس رفع موانع، برگزاری تجمعات، افزایش مسافرت‌ها باعث شد تا چرخه بیماری قطع نشود.
  وی با اشاره به  ورود موج دوم کرونا و لزوم آموزش برای زندگی در کنار کرونا، خاطرنشان کرد: رنگ‌بندی‌ها فقط عدد است و هر‌چند سوادکوه در وضعیت قرمز قرار ندارد ولی فیلم اکسیژن‌دهی در پارکینگ بیمارستان مسیح دانشوری می‌تواند برای سراسر کشور تعمیم پیدا کند.
  رئیس بیمارستان شهدای زیراب افزود: در حال حاضر از نظر تخت بیمارستانی و امکانات بهداشتی مشکلی در بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه نداریم و رکورد ۲۰۰ فوت‌شده کرونایی برای یک روز در کشور وضعیت بد و نامناسب آن را نشان می‌دهد.
  *هنوز همه ابعاد ویروس کرونا شناخته‌شده نیست
  این مسئول با بیان اینکه هنوز همه ابعاد ویروس کرونا شناخته‌شده نیست، گفت: آنچه رخ می‌دهد آن است که اکسیژن‌رسانی به سلول‌های بدن دچار اختلال می‌شود و نیاز یک تا ۲ لیتر اکسیژن به فرد معمولی تا ۱۵ لیتر برای فرد کرونایی افزایش پیدا می‌کند و احساس ضعف و آسیب به سایر اجزای بدن را به دنبال دارد.
  عادلانی به شایعات فضای مجازی در مورد کرونا اشاره و اظهار کرد: متنی منتشر‌شده در فضای مجازی درباره کالبد‌شکافی فرد کرونایی در ایتالیا منتشر شد شایعه است و آن متن دارای غلط‌های املایی و علمی است.
  وی تصریح کرد: درست است که همه ابعاد ویروس را نمی‌شناسیم اما ساختار سلولی ویروس و شرایط باکتری قابل تشخیص است و کالبد‌شکافی از افراد در بیماری‌های ناشناخته مرسوم است و برای شناسایی بیماری کرونا هم اقدام به کالبد‌شکافی شد.
  رئیس بیمارستان شهدای زیراب با بیان اینکه در گذشته آزمایش مربوط به کرونا تا ۶۵ درصد آمار صحیح را نشان می‌داد،افزود: کمبود کیت هم باعث می‌شد تا افراد زیادی آزمایش نشوند و آمار کاذب را در گذشته داشتیم و مرجع رسمی اعلام آمار کرونا، دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت هستند.
  *فوت۳ درصدی بیماران کرونایی در سوادکوه
  این مسئول به وضعیت بیماران کرونایی شهرستان سوادکوه اشاره و خاطرنشان کرد: در ایام کرونا تعداد ۳ هزار نفر مشکوک به کرونا به بیمارستان شهدای زیراب مراجعه کردند که ۳۰۰ نفر بستری شدند و حدود ۳ درصد بیماران ما فوت کردند.
  عادلانی با بیان اینکه رنگ‌بندی‌ها برای رعایت پروتکل‌ها، بازگشایی یا تعطیلی مراکز تجاری و فرهنگی و مسائل مربوط به اشتغال به کار است، بیان کرد: از همه مردم به دلیل همراهی و همکاری در مقابله با کرونا تشکر می‌کنم.
  وی در پایان گفت: ضعیف‌شدن بیماری در جامعه برای موقعی اتفاق می‌افتد که حدود ۶۰ درصد جامعه مبتلا به آن بیماری شوند و درباره ویروس کرونا با توجه به اینکه کمتر از ۲۰ درصد جامعه مبتلا به کرونا شدند و این ویروس هم چهره‌های متفاوتی داشت و هفته‌ها هم بیماری در بدن می‌ماند موضوع ضعیف‌شدن آن با گذشت زمان انجام نمی‌شود.
  نصرالله رشیدی نیز در این جلسه به اهمیت نقش رسانه‌ها در ایام کرونا اشاره واظهار کرد: همراهی رسانه‌ها برای پیشبرد اهداف مقابله با کرونا ضرورت دارد، موج دوم کرونا رسیده است و با وجود اینکه شهرستان سوادکوه ورودی استان مازندران، مسافر‌خیز است و در فصل گرما قرار داریم و از همه استان‌های هم مسافر داریم ولی در حال حاضر وضعیت کرونایی سوادکوه، بحرانی نیست.
  *خودداری از حضور در تجمع‌ها
  وی با تاکید بر خودداری از حضور در تجمع‌ها، تولد‌ها، جشن‌ها و مراسم‌های مختلف تصریح کرد: چهره ویروس کرونا هنوز شناخته نشده است و تابلو‌های مختلفی دارد و دارو و واکسنی ندارد، و کرونا «سواره» می‌رود و ما به دنبالش می‌دویم و با عمل‌کردن به ۳ توصیه استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی و شستشوی دست‌ها می‌توان حلقه‌های استمرار کرونا را شکست.
  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه افزود:آمار بالای کنونی بیانگر مسیر اشتباه یا جدی‌نگرفتن کرونا است و فاصله بین موج اول و دوم کرونا باعث ساده‌انگاری عمومی شد، شکستن حلقه‌ها و آگاه‌سازی مردم از اولویت‌های مقابله با کرونا است و یک نفر می‌تواند تا ۴۰۰ نفر را مبتلا کند.
  *موج‌های دوم و سوم کرونا خطر‌ناک‌تر از موج نخست
  این مسئول موج‌های دوم و سوم را خطر‌ناک‌تر از موج نخست برشمرد و گفت: فاصله بین موج‌ها و بازگشت به موج کرونایی باعث بی‌تفاوتی می‌شود و حضور در جمع خانواده با حضور در اجتماعات متفاوت است و چهره کرونا هم تغییر می‌کند و با دشمنی روبرو هستیم که ابعاد مختلف آن را نمی‌شناسیم.
  رشیدی با بیان اینکه برای ۴ ماه موضوع نخست شهرستان سوادکوه مقابله با کرونا بود، افزود: مصوبات جلسات مقابله با کرونا از زبان فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان شهدای زیراب در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، همه ما در خطر کرونا قرار داریم و همه باید در کنار هم و با همکاری یکدیگر با آن مقابله کنیم.
  وی تصریح کرد: رنگ‌بندی‌ها افراد را گمراه می‌کند و با یک نفر اضافه یا کم‌شدن شاهد تغییر رنگ‌بندی‌ها می‌شویم.
  *مراجعه ۳ هزار نفر مشکوک به کرونا به مراکز درمانی سوادکوه
   مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه افزود: آمار دقیق از کرونا در شهرستان داریم و به دانشگاه علوم پزشکی اعلام می‌کنیم که ۳ هزار نفر مشکوک به کرونا به ما مراجعه کردند که البته افرادی هم در خانه قرنطینه بودند و ۳۰۶ نفر بستری، ۲۷۰ نفر ترخیص، ۱۵ نفر اعزام به بیمارستان قائم‌شهر و از ۱۴۰ نفر هم نمونه‌برداری شد و ۳ و نیم درصد مبتلایان کرونای سوادکوه فوت کردند.
  این مسئول تاکید کرد: عدم استفاده از ماسک، عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و عدم شستشوی دست در ایام کرونا، فعل حرام است که در آموزه‌های دینی ما و توسط مراجع بیان شد.
  رشیدی خاطرنشان کرد: همه مواردی که در موج اول داشتیم به صورت نگران‌کننده‌ای در حال تکرار است و سرعت کرونا فرصت برنامه‌ریزی و تدابیر همه‌جانبه را سلب می‌کند.
  *اطلاع‌رسانی ترس آگاهانه از بیماری کرونا توسط رسانه‌ها
  وی با اشاره به اختصاص آمبولانس ویژه برای بیماران کرونایی گفت: ترس در ذات خود نقص است ولی اگر آگاهانه باشد، مفید است خواستار اطلاع‌رسانی ترس آگاهانه توسط رسانه‌ها شد.
  مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان سوادکوه در پایان تصریح کرد: ترس خالص و غیرآگاهانه باعث ضعف ایمنی می‌شود و قدرت مقابله با کرونا را کاهش می‌دهد، حلقه‌های انتقال کرونا را باید بشکنیم و توجه به رفتار‌ها در جامعه مهم است.


  مرجع : بلاغ

  بر چسب ها:
  

  نظر شما:

  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
  5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
  نام *
  ایمیل *