• برگزاری پنجمین جشنواره شعر نوج در سوادکوه شمالی
 • دانشجو مظهر بصیرت، غیرت و بیگانه‌ستیزی است/ جهش از ۶ هزار شرکت دانش‌بنیان به ۲۰ هزار در انتظار دانشجویان انقلابی
 • انتظار خرید آثار و حمایت برای افزایش انگیزه شاعران
 • داوطلبان بازوان‌ پر توان خانواده بزرگ‌ هلال‌احمر/ طرح کاروان سلامت در سوادکوه اجرا شد
 • برگزاری ششمین جشنواره قرآنی در سوادکوه
 • سایه کرونا بر ماهیت شیشه‌ای گردشگری مازندران/ رنگ رکود اقتصادی آبی می‌شود؟
 • مردم را درتصمیمات اقتصادی غافلگیر نمی‌کنیم/ دنبال رفع تحریمها هستیم
 • شایستگی، تعهد و تخصص ملاک انتخاب مدیران/ اگر کسی توان کار را ندارد، کنار بکشد
 • چالش پایداری در مدیریت منابع آب/سد فینیسک؛ منابع آبی کشور را تهدید می‌کند
 • خلأ مرجع قیمت‌گذاری برنج؛ دستاویزی برای جولان واسطه‌ها/بازار، تنظیم نیست!
 • امدادرسانی هلال احمر سوادکوه به ۶۳۸ نفر در ۸ ماه نخست امسال
 • آقای استاندار! انتظار از شما، رفتار انقلابی است/ در انتصابات، “صلح اول به از جنگ آخر” را لحاظ کنید
 • رونمایی و اکران تله فیلم «پای پرواز من» در مازندران
 • ممنوعیت مازوت‌سوزی؛ مطالبه‌ای روی زمین مانده!/گوگردزدایی؛ حداقل انتظار مردم و رسانه‌ها از مدیران نیروگاه نکا
 • تصاویر/ دومین یادواره «۲۳ شهید رسانه استان مازندران»
 • اصحاب رسانه امروز در خط مقدم نبرد با دشمن هستند
 • تجلیل از فعالان حوزه کتاب سوادکوه
 • اجرای هزار برنامه هفته بسیج در سوادکوه
 • بحران آب، سونامی رعدآسا/دولت و ملت تا دیرنشده چاره‌اندیشی کنند
 • افتتاح پایگاه مقاومت بسیج کارگری شرکت پیشرو معادن ذوب آهن سوادکوه
 • تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی با ۳ کالای اساسی چه کرد/وقتی جهانگیری «سوپرمن» شد!
 • امیدواری به فراهم شدن زیرساخت تولید و اشتغال در سوادکوه
 • فرق بین حرف با عمل و پرگویی با بی‌ادعایی!/ افق تابناک در انتظار ملت مقاوم ایران
 • ثبت‌نام ۳۰ هزار متقاضی طرح مسکن ملی در مازندران
 • قهرمانی مقتدرانه مازندران در مسابقات شنا آب‌های آزاد کشور
 • خانواده، نقطه آغازین ایجاد عشق به کتابخوانی/علت عمده کتاب گریزی در جامعه چیست؟
 • آقای استاندار! منتظر اقدام انقلابی تان در بهبود وضعیت استان هستیم
 • مازندران با وجود ظرفیت‌های فراوان نباید بیکار داشته باشد
 • تصاویر/ پایان ۳۶ سال گمنامی آلاله خوشنام مازندرانی
 • تصاویر/ طبیعت پاییزی سوادکوه
 • ۳ تیر ۱۳۹۹؛ ساعت ۴:۳۶
  کد خبر: 2198
  بازدید: 0 views
  مبارزه با فساد و رانت‌خواری با ورود جدی دستگاه قضا؛
  قضات در مسیر عدالت‌خواهی/ احیای حقوق عامه با رنگ و بوی عدالت
  بی اعتمادی که از مدتها قبل هر روز سایه اش را بر سرمان بیشتر و سیاه‌تر می‌کرد، امروز آیت الله رئیسی رئیس دستگاه قضا بت‌ها را شکست و کوزه گر خود به دام افتاد.

  به گزارش پیام سوادکوه، همه ما از شنیدن اختلاس های میلیاردی، کلاهبرداری، اخاذی ها و مواردی مشابه به آن حالمان خراب می شود و حتی شاید در ساعت ها و روزها به آن فکر کنیم، اما این همه ماجرای اختلاس ها نیست، آنچه در پس خبرهای تلخ می شنویم فراتر از ناراحت شدن و حرص خوردن است، بله بی اعتمادی..
  بی اعتمادی که از مدتها قبل هر روز سایه اش را بر سرمان بیشتر و سیاه تر می کرد، امروز آیت الله رئیسی بت‌ها را شکست و کوزه گر خود به دام افتاد.

  همه چیز از سه ماه  و یک سال قبل شروع شد، زمانی که رهبر معظم انقلاب در حکمی آیت الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه منصوب کرد، پانزده ماهی که تحولات ۱۰ ساله را در هم شکست و روزنه های امید را در جامعه پر فروغ تر کرد.

  انتصابی با بوی رنسانس

  ابراهیم محمدپور در گفت و گو با خبرنگار بلاغ با اشار به تحولات قوه قضائیه در سال گذشته گفت: با انتصاب آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به سمت ریاست دستگاه قضا، صدای تغییر و تحول در بدنه دستگاه قضا به صدا درامد و کارشناسان حوزه حقوق و قضا، این تغییرات را در راستای بهبود عملکرد دستگاه قضایی لازم بود و در نهایت منجربه این شد که نگاه امروز جامعه نسبت به دستگاه قضا تغییر كند و نگاه مثبتی شود.

  وی با بیان عملکرد قوه قضایه در جامعه، عنوان کرد: شرايط قضاوت در جامعه  به گونه ايي وضع شده كه جان و مال و ناموس مردم به دست افراد ناشايست نيفتد و حقوق فرد و جامعه فداي غرض ورزي ها و خواسته هاي شخصي يا گروهاي سودجو و منحرف نشود.

  این فعال اجتماعی تصریح کرد: در همين راستا حضور قاضی عادل و شجاع در شهرستان ها می تواند نقطعه مثبتی بر عملکرد دستگاه قضا باشد؛ همانطور که سالار صانعي  در مقام ریاست دادگاه لاريجان  و اقدامات عدالت خواهانه وی بارقه امید را در دل توده های مردم بخش روشن کرده است .

  وی ادامه داد: در اين مدت حضور خود ثابت كرد، هیچگونه فساد، بی قانونی و بی عدالتی را بر نمی‌تابد و برای اجرای عدالت هیچ خط قرمزی نمی‌شناسد، در صورت اثبات جرم برای افراد موسوم به دانه درشت و یقه سفید هم رسیدگی به اتهامات آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد و در صورت اثبات مجرمیت با قاطعیت بیشتری برخورد می‌کند .

  ایستاده در مقابل فساد

  محمدپور ایجاد امنیت پایدار در لاریجان را به واسطه قاطعیت عمل ریاست دادگاه این منطقه خواند و اظهار کرد: با ورود جدی دستگاه قضا از زمین خواری و کوه خواری در منطقه لاریجان جلوگیری شد و از سویی با برخورد قاطع با ایجاد کنندگان رانت دست دلالان را کوتاه کرد.

  وی ایستادگی در مقابل فساد را باعث امید در جامعه خواند و تاکید کرد: جلوگیری از فساد اداری برخی مدیران از سودجو آنان جلوگیری کرد و با قاطعیت در برخورد با مفاسد اقتصادی ایستاد.

  کارشناس حقوق و مشاوره حقوقی به عملکرد دستگاه قضا در عدالتخواهی تاکید کرد و افزود: قضات شهرستان ها نیز باید همان چيزي كه شعاررئیس دستگاه قضا بوده و هست و همه عدالتخواهان و مردم جامعه به دنبال آن هستند، باشند.

  قضات در مسیر عدالتخواهی

  وی نگاه جامعه به دستگاه قضا را مثبت خواند و اظهار کرد: مردم این روز‌ها شاهد اراده جدی رئیس قوه قضائیه در برخورد با انواع مفاسد به ویژه زمين خواري ها، رانتخواري ها، دلالان و سودجويان هستند، همانهايي كه امروزه با به خطر افتادن منافع خود برای تخريب چهرهاي شجاع و پاكدست تلاش می کنند.

  کارشناس حقوق مبارزه با فساد را نیازمند عزم ملی و اراده همگانی دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد و اجرای عدالت نیازمند قانون خوب، مجری توانمند و پاک دست و قاضی عادل و شجاع است، تا این ارکان دست به دست هم ندهند، موضوع مبارزه تمام و کمال اجرا نخواهد شد.

  وی با تاکید سخن پيامبر اكرم (ص) عنوان کرد:وقتى خداوند براى قومى نیکى خواهد خردمندانشان را بر آنها فرمان روا سازد و دانشمندانشان میان آنها قضاوت کند و مال را به دست بخشندگان دهد، که ای سخن پیامبر تاثیر بسزای دستگاه قضا را در جامعه نشان می دهد.

  محمدپور خاطرنشان کرد:  بنابراين همه مردم و عدالتخواهان در مبارزه با فساد در كنار مسئولين عادل و شجاع ميمانند و حمايت خواهند كرد و نبايد فرزندان دلسوز سرزمین خود را از دست داد.

  سونامی تغییر با رئیسی

  علی عبداللهی مهمان دیگر گفتگوی ماست که با اشاره به طوفان برخواسته از حضور آیت الله رئیسی گفت: وقتی اجرای عدالت در راس امور می شود ، کارش زیرو رو کردن پروندهای اتهامی سنگین و مبارزه با اژدها خواهد بود.

  وی با بیان اینکه نقش قوه قضائیه در ایجاد امنیت و ارامش در جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست، عنوان کرد: اعتماد مهم ترین سرمایه ای است که به دریج و با عملکردی که اراد جامعه می بیندد بدست می آید، با وجود زمان کم حضور رئیس قوه قضائیه تمام اعتمادی که شاید بر اثر خبرهای که شنیده می شد کم شده بود را نه تنها برگرداند، بلکه بیش از پیش قدرت بخشید.

  این کارشناس حقوق تصریح کرد: خبر اختلاس و بعد فرار  شخص مربوطه، اسیب جدی به اعتماد جامه باشد؛ چیزی که با مدریت درست و نظارت تبدیل به فرصتی برای نقش آفرینی اواج امیدو اعتماد باشد؛ چیزی که رئیس قوه قضائیه به مهار آن پرداخت و از هدر رفت سرمایه( اعتماد) جلوگیری کرد.

  *اطلاع رسانی و شفافیت در پرونده‌ها

  وی اطلاع رسانی در قوه قضائیه را راهکاری موثر در تحقق عدالت قضائی خوند و افزود: با وجود حساسیت این موضوع اما تحول دیگری که در قوه قضائیه شکل گرفت، اطلاع رسانی و شفافیت پروندها ست، که می تواند ر ایجاد اثرات مطلوب در کلیت جامعه داشته باشد.

  عبداللهی حضور آیت الله رئیسی را تحول بزرگی در قوه قضائیه خواند و بیان کرد: اصلاح ساختاری و محتوایی قوه قضائیه، احیای راههای ارتباطی با مردم و رسانه ها، طراحی سامانه ثبت اموال مسئولان، برخورد با فساد درون قوه قضائیه، انفصال از خدمت قضات متخلف از اداماتی بود که بعد از شروع به فعالیت اش آغاز رد.

  وی از دیگر اقدامات رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد:رسیدگی به پرونده ابربدهکاران بانکی، برابری میان دیه زن و مرد از جمله فعالیت‌هایی است که نگاه جامعه را به قوه قضائیه مثبت کرده است و تحول عظیمی بر ساختار قوه قضائیه بوده است.  مرجع : بلاغ

  بر چسب ها:
  

  نظر شما:

  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  4- لطفا نظر خود را به صورت فارسي تايپ نماييد.
  5- نظري که حاوي هر گونه توهين باشد، انتشار داده نمي‌شود.
  نام *
  ایمیل *